מבנה ובטיחות

מאפייני עץ אורן

By 29/08/2018 No Comments

עץ האורן הפיני מסוג
Pinus Sylvestris

עץ זה הינו מסוג מחטני בדרגת רכות קשה שידוע ברחבי העולם כעץ איכותי, נוח לעיבוד ונעים למראה. המאפיין העיקרי של העץ שגדל בצפון המדינה הסקנדינבית הוא גדילה איטית ואיכותית בגלל החורף הארוך והקשה וזאת למרות השמש וכמות המשקעים המרובה במהלך הקיץ. הגדילה האיטית מקנה לו יכולת לייצר סיבים דחוסים וטבעות דקות. טבעות העץ הן הסממן הקובע את גיל העץ ואופי הצמיחה שלו. באופן כללי ניתן לומר שככל שטבעות העץ דחוסות יותר כך איכות העץ גבוהה יותר.

קונטיו משווקת בתים למעלה משני עשורים לכ-30 מדינות ברחבי העולם והאיכות הבלתי מתפשרת של המוצר הפיני הוכחה כעומדת בתנאי אקלים קיצוניים, לחים וחמים יותר מאשר באזורינו. בתכנון חכם ובמיקום נכון של המבנה ניתן לשפר את ההצללה הטבעית על הבית ובכך, להקל על עומס החום והשמש שפוגעים והורסים כל חומר באשר הוא.

עיבוד העץ וחיזוק תכונת העמידות

קונטיו משתמשת בשיטת הייצור והחיתוך של בולי העץ אשר חוצה את העץ לשניים ומדביקה את החתיכות גב אל גב בדבק פוליאורתני חזק במיוחד אשר יוצרת מבנה שבו הליבה של העץ נמצאת גם בצדדים החיצוניים וגם באמצע של בול העץ. (בניגוד לבולי עץ הישנים שהם בשימוש כמו בטבע ולכן הצד החיצוני שלהם פחות עמיד מהפנימי). הליבה של העץ היא המרכיב המבוגר והאיכותי ביותר בעץ שמוערך כבן 70-100 שנים בממוצע וניתן לומר עליו שמבחינת עמידות הוא ״עבר הרבה״. בליבה של העץ ישנם חומרים טבעיים אשר מרחיקים חרקים ומזיקים ועמידים בתנאי מזג אוויר קיצוניים. שיטה זאת יוצרת מפרט איכותי ועמיד בהרבה מעץ שמנוסר בשיטה הקונבנציונלית. הערך האקוסטי, התרמי והפיזיקלי של המוצר המוגמר הם גבוהים מאוד ביחס לכל חומר אחר.

תכונות מבודדות – חום ורעשים

מפרט הקיר המינימלי המומלץ לאזור ישראל והמזרח התיכון הוא בול עץ תלת שכבתי בעובי של 14 ס״מ לפחות. מבנה זה יהיה נעים מבחינה תרמית בכל חלקי הארץ בלא צורך בבידוד נוסף (חוץ ממפרט הגג) ומשום כך חסכוני מאוד בהוצאות על חימום וקירור. המבנה מסוגל לשמור על טמפרטורה נעימה בחורף ובקיץ אשר מתבטא בהוצאות מינימליות. העץ באופיו מסוגל לווסת את רמת הלחות בבית בהיותו חומר גלם נושם, אשר באופן טבעי מווסת את הלחות באוויר לרמה נעימה ובריאה.
בנוסף לכך, קירות בולי העץ יוצרים מפרט בידוד אקוסטי מעולה ללא צורך בבידוד והשקעה נוספת. העץ הדחוס הוא חומר שמשקיט את הרעשים החיצוניים ויוצר סביבת מחייה שקטה ושלווה.

יציבות

מבנה הקיר המסיבי נותן תחושה טובה ויציבה (שלא כמו בבנייה קלה) וכל ההתקנות והחיבורים של רהיטים, מכשירים וגופי תאורה הרבה יותר קלה ובטיחותית מאשר בקירות בלוקים למינהם. שימוש בעץ כחומר גלם עיקרי לבניית הבית מבטיח סביבה ירוקה ללא חומרים תעשייתים ופלסטיקים למינהם אשר ידוע שיש להם השפעות בריאותיות שליליות לטווח הארוך.

הבחירה בבית עץ מדגם קונטיו היא בחירה חכמה והשקעה משתלמת לגוף ולנפש.

חייגו עכשיו!