כמה זמן לוקח לבנות בית של קונטיו?

מבנה של כ-200 מ״ר (שתי קומות) נבנה לרמת גמר פנים מוכנה בכשלושה חודשים בלבד מרגע הגעת המכולות של קונטיו לאתר.
ההבטחה בהסכם היא אכלוס של כל בית עד לזמן מירבי של 4 חודשים מתחילת העבודה* לכל פרויקט!

* תלוי במפרט פנים ואזור הבנייה

האם אני יכול להרכיב את הבית בעצמי?

חברתנו מציעה את שירותי הייבוא, ההובלה וההרכבה כולל כל עבודות הפנים עד מפתח. בחירה זאת היא המומלצת והמועדפת ברוב המוחלט. אך במקרים מיוחדים בהן ניתן להוכיח מיומנות ויכולת לעבודות בתחום העץ ישנה אפשרות להזמין את הבית בשילוב עבודות פיקוח הכוללים חתימת מהנדס האחראי על ביצוע ההתקנות וכל השלבים כראוי.

האם יש צורך בהעסקת אדריכל?

ברמת העקרון הבתים ומבחר הדגמים של קונטיו כוללים תוכנית מפרט אדיכלית ומשום כך, מכסים את רוב העבודות האדריכליות. אך יש צורך בתיאום ובתכנון של תוכנית ההגשה (גרמושקה), חדר הממ״ד המשתלב בבית ובדיקה שאכן התוכנית מקובלת על הלקוח ואין צורך בשינויים.

לכן ניתן לומר שיש צורך בסיסי בהעסקת אדריכל, אך העובדה שהדגם ומפרט הבית ברורים ללקוחות מורידה את עלויות האדריכל משמעותית.

האם אני מקבל תוכניות ומפרט לבית? ומתי?

כל התוכניות האדיכליות, החתכים והמפרט של המבנה כלולות במחיר. לאחר תשלום מקדמה ניתן לקבל את תוכניות הבית המפורטות שבעזרתן אפשר להגיש בקשה להיתר בנייה.

האם הבית כולל את כל המרכיבים הדרושים לבנייה?

הבית והמשלוח כוללים בהצעת המחיר את כל המרכיבים הדרושים להרכבה ובנייה לרבות דלתות, חלונות וחומרים לבניית דקים, פרגולות ומרפסות. לאחר קבלת היתרי הבנייה אפשר להתחיל בעבודות היסודות ומשטח הבטון שלאחריו ניתן להרכיב את הבית עד לרמת גמר מלאה בהתאם להצעת המחיר.

כמה זמן לוקח לקבל היתרי בנייה לבית קונטיו?

תהליך קבלת היתר הבנייה אינו תלוי בקונטיו ובמוצר, אלא ברשות המקומית ובהליכיה. בהנחיית ובעזרת אנשי מקצוע הזמן הממוצע עומד על בין שלושה לשישה חודשים בתקווה שהמערכת תתייעל עם השנים. חברתינו מלווה את הלקוח בתהליך קבלת ההיתרים הדרושים.

מה הערבון שאקבל עבור האחריות למבנה?

הסכם העבודה ושטר ההתחייבות יתקבלו בכתב בתקווה ובמטרה שלא יהיה צורך בהם בכלל 🙂
בכל מקרה, כל לקוח יקבל בסוף העבודה בתמורה לביצוע התשלום האחרון צ׳ק ערבון שיופקד בידי עו״ד לשימוש בהתאם לתנאי ההסכם.

בקצרה: מהו תהליך הרכישה והבנייה?

בחירה של הדגם הרצוי, סגירת חוזה ומפרט קבלני, קבלת היתרי בנייה, הזמנת הדגם הנבחר מהמפעל, עבודות פיתוח ותשתית יסודות, קבלת המבנה ממשלוח ימי, הרכבת המבנה בשטח, עבודות פנים עד גמר מושלם!

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר

ממה בנוי המבנה?

המבנים של קונטיו בנויים מעץ אורן ארקטי שמקורו בפינלנד והוא חומר הגלם העיקרי. עץ זה הינו חזק, יפה, עמיד לאורך זמן וגדל ביערות הטבעיים והנקיים בצפון פינלנד, רחוק מערים ותעשייה. בנוסף, לשיטת עיבוד העץ ישנם מאפיינים נוספים אשר הופכים אותו לבחירה המועדפת כחומר בנייה.

לקריאה מורחבת: מאפייני עץ אורן.

האם המבנה מאושר לבנייה בישראל?

המבנים של קונטיו מאושרים בתחום הבנייה בישראל. המבנים עומדים בתקנים המחמירים ביותר של אירופה ולכן גם הליך האישורים בישראל נחל הצלחה. כחלק מהשרות, חברתנו מלווה את הלקוחות בכל תהליך קבלת האישורים ותכנון הפרויקט על כל מרכיביו.

האם המבנים עמידים בתנאי האקלים של ישראל?

בהחלט כן.
המבנים של קונטיו עשויים מעץ אורן ארקטי טבעי הגדל באיטיות וזה מתבטא בעמידות גבוהה כנגד מאפייני מזיקים שונים כגון עובש, לחות, אש ותנודות אדמה חלשות וחזקות.
לקריאה מורחבת בנושא לחצו כאן

האם המבנה עמיד באש?

המבנה עומד בתקן האש האירופאי ומאושר גם בישראל. למעשה אין הבדל בדרישות בין בתים פרטיים מבנייה קונבנציונלית לבתים משלד עץ.
הדרישה היחידה בישראל היא ככל הבתים הפרטיים: התקנת מערכת גלאי עשן אשר מחוברת לרשת החשמל ומגובה בסוללה ומומלצת בכל מקרה בכל בית פרטי ודירה בישראל. וזאת בנוסף להתקנת גלגלון כיבוי אש בחצר לבתים פרטיים בלבד (עד 500 מ״ר ושני מפלסים).

לקריאה נוספת: בטיחות אש

האם הבית דורש תחזוקה מיוחדת?

הבית אינו דורש מהלקוח תחזוקה שוטפת למעט פעילות נורמטיבית. התחזוקה הראשונית של הבית הקשורה לתהליך הדחיסה הטבעית של בתי עץ כלולה במחיר הקבלני. האחריות על צביעה חיצונית של הבית לתקופת ההסכם כלולה גם כן באחריות הקבלן הבסיסית.

האם המבנה עמיד ברעידות אדמה?

מבני עץ בכלליות ובמיוחד בשיטת ההרכבה של קונטיו נחשבים למבנים הכי עמידים ברעידות אדמה. המבנה עומד בתקנים ובדרישות ללא צורך בשום תוספת.

לקיראה מורחבת: עמידות ברעידת אדמה

האם יש דרישה לבניית ממ״ד בבתי קונטיו?

כמובן שכן.
כבכל המבנים והבתים הפרטיים החדשים בישראל הדרישה לחדר ממ״ד או מבנה מוגן צמוד חלה גם במבנים של קונטיו.
הממ״ד נבנה מראש בעת יציקת היסודות ומשטח הבטון ומתואם עם התוכנית ההנדסית של מבנה העץ.

האם הבית עמיד בפני רטיבות?

בהחלט!
צורת החיתוך של בולי העץ והמפרט החיצוני מונעים ממי גשמים לחדור או להשפיע על המבנה.
ככל מבנה, ישנם עקרונות בסיסיים לשמירה על הבית מפני נזקי רטיבות. לקונטיו יש מפרט טכני והוראות ברורות שביישום נכון ומקצועי שלהם ע״י הקבלן ואין שום חשש להיווצרות בעיות רטיבות או פגיעה ממזיקים.

באחריות מלאה!

האם הבית עמיד בפני מזיקים?

ללא ספק,
החלק החיצוני של הבית הוא בעצם הליבה של העץ שמכילה חומרים טבעיים שמרחיקים ומגנים מפני מזיקים, בניגוד לעץ בטבע שהקליפה והשכבה החיצונית שלו מוגנים פחות. בנוסף לכך, בחירת צבע איכותי מסייעת בהרחקת מזיקים.
העץ אינו מחוטא ואין צורך בהתזה של רעלים. טבעי ונקי.